Ti z vás, kteří jezdíte po nové a krásné silnici směrem na Žákavou, nebo často chodíte na parkoviště u Lázní, si ho jistě všimli. Koho? Přece modrého turistického stanu vzor Iglů pro maximálně 1,5 člověka. Stan je postaven těsně za hranicí parkoviště a v blízkosti nezpevněné komunikace kopírující tok Bradavy.
Stan se zde nachází minimálně od 13.9. Kolem něj ale nejsou vidět žádné známky činnosti možného obyvatele. A tím se otevírá prostor pro množství teorií. Kdo se skrývá ve stanu? Proč stojí právě na tomto místě? Slouží stan jako základna pro výzkumníka ornitologa nadšence? Nebo pro monitorování stavu raka kamenáče, který údajně žije v blízké (cca 12 metrů) Bradavě? Nebo jde snad jen o „odložený“ stan, který zde nechal nějaký roztržitý nocležník? Také to může být, podle slov jednoho z redaktorů, obydlí někoho, kdo byl vyhozen z domova, protože příliš hlasitě chrápal. Stejně tak tu může mít centrálu nějaký špión! Že by to bylo nenápadné maskování vstupu do rozsáhlého podzemního komplexu neznámého využití?
Situaci budeme i nadále monitorovat a o případných změnách stavu vás budeme informovat.
Pokud by vás napadlo další možné (alespoň trochu reálné) využití stanu, klidně se o svůj nápad podělte s ostatními v komentáři pod článkem:-)

Aktualizace 26. 9. 2017 18:17
V noci na dnešek stan zmizel. Zbyl po něm jen flek zválené trávy. O jeho dalším osudu není nic známo.

Aktualizace 4. 10. 2017
Objekt podobný výše zmiňovanému stanu byl spatřen na druhém břehu Bradavy, cca 32 metrů od původního místa. V současné době naši pracovníci prověřují, zda se jedná o ten samý stan.