Již nějaký čas platí několik nařízení týkajících se nového koronaviru. Mimo jiné je to povinnost nosit roušky na veřejnosti a omezení cestování.

Většina lidí tyto nařízení respektuje. Ale… V chatové oblasti „Pod Zámečkem“ bylo  možné v neděli (5.4.2020) napočítat cca 15 automobilů přespolních obyvatel místních chat. Zřejmě museli naprosto nutně a bezodkladně zajistit víkendové vyvětrání chat a zkontrolovat životnost potravin v ledničkách. Budiž. Ale že se tito obyvatelé neobtěžují nosit roušky při jejich společných aktivitách, kdy jich bylo pohromadě určitě víc než dva, je poměrně bezohledné. Hlavně s ohledem na všechny místní vycházkáře, kteří roušky poctivě nosí. Většina z nich (chatařů) zřejmě neumí číst. Jinak by si jistě informaci o nutnosti nosit na veřejnosti roušky přečetli na informační tabuli umístěné u příjezdové cesty k chatám.

Jak to bude v této lokalitě vypadat o Velikonocích, kdy meteorologové slibují až 25°C si dokážete jistě představit. Vzhledem k deklarované vysoké nakažlivosti bychom ale nedoporučovali se o stavu přesvědčovat na vlastní oči a raději tuto lokalitu ze svých vycházek zcela vyškrtnout.