Týden po Šíbrcupu se v Sokolovně konala další skutečně ostrá akce – Nezvěstické Chillihraní.
Podnik to není nový, proběhly již minimálně 2 ročníky. Největší změnou oproti minulým ročníkům je místo konání. Dříve se akce konala na sále U Šilhánků. Tyto prostory pořadatelé opustili z několika důvodů, například kvůli velikosti.
Sobota 23.9. ukázala, že to byl dobrý tah. Pro návštěvníky Chillihraní pořadatelé v Sokolovně připravili, kromě výstavy rostlin a výpěstků, také kávový bar. A jaké že se to od 10:00 vystavovali rostliny? Bystřejší z vás to již jistě vědí, pro ostatní dodejme, že šlo o chilli papričky (odtud pravděpodobně název akce, pozn. vyd.). To pravé „peklo“ ale začalo až v 18:00. Dodejme, že peklo začalo jen pro 10 soutěžících, kteří se dobrovolně přihlásili do soutěže spočívající ve snězení co nejpálivějšího produktu. Ostatní návštěvníci, kterých bylo minimálně 133 (zcela plný sál), mohli během sledování výkonů soutěžících ochutnávat z připraveného rautu spoustu puchutin. Nejdéle se ve skutečně náročné soutěži udržela, zaslouženě vyhrála a zároveň obhájila loňský triumf, paní Květa Červenková, k čemuž ji zpětně gratulujeme!
Organizátoři celé akce odvedli skutečně hodně dobré práce! Práce, která také zviditelnila naši obec v tom dobrém smyslu slova a za to jim rovněž patří velké poděkování! Závěrem jim tedy popřejme mnoho sil a chuti do pořádání dalších ročníků!