Jako každý rok, i letos se konalo tradiční mistrovství Nezvěstic ve střelbě z praku Šíbrcup – Memoriál Josefa Vylety. Po dlouhé a pečlivé analýze kalendáře akcí konaných v září pořadatelé vybrali pro uskutečnění Šíbrcupu sobotu 16.9. Přesto se nevyhnuli časovým souběhům a tak jeden soutěžící z kategorie dětí musel akci u hradu Radyně předčasně opustit, aby se na střeleckou čáru postavil včas, byť v kroji ve kterém účinkoval.
Soutěžního klání se zúčastnilo celkem 13 střelců ve třech kategoriích. Tradičně nejpočetněji byli zastoupeni muži (9) následováni dětmi (3) a ženami (1). Pořadatelé i letos pro soutěžící připravili 3 disciplíny. V první z nich se střílí na plastové lahve o šířce cca 13cm. V druhé je cílem terč o průměru cca 29 cm a poslední je tzv. „budka“ – což je jakási větší budka pro ptáky se vstupním otvorem velikosti tácku od piva – cca 10 cm. Dospělí stříleli ze vzdálenosti cca 7 metrů, děti o něco menší cca 5,5 metru. Jelikož na Sokolovně není moc kamínků, střílelo se skleněnými kuličkami:-) Každá disciplína se vyhodnotila a ohodnotila, výsledky z jednotlivých disciplín se sečetly a podle nich se určilo konečné pořadí.
V kategorii žen to bylo, vzhledem k počtu startujících, celkem jednoduché. Paní Petra Krňoulová vyhrála svoji kategorii zcela suverénně:-)
V kategorii mužů to již tak jednoznačné nebylo. Vyhrál pan Vladimír Krňoul, druhý byl pan Radek Nekola a na třetím místě se umístil pan Alan Egermajer. Bodový rozdíl mezi 1. a 2. místem byl pouhých 2,5 bodu!
A nejdramatičtější byla kategorie dětí. Zde obsadil první místo David Nekola. Hlavní boj se ale strhl o 2. a 3. místo. Ve vypjatém rozstřelu byl nakonec lepší Radim Tupý, který tak obsadil 2. místo a bronzová příčka nakonec zbyla na Daniela Zittu.
Akce byla zakončena nástupem a předáním poháru, diplomů a cen.
Doufejme, že příští rok se tato povedená soutěž opět uskuteční!

kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde