Je krásné milovat zvířata, ale s tím souvisí i nějaká ta zodpovědnost. Pokud si někdo pořídí psa, který je mrňavý a roztomilý, je to báječné. Kolemjdoucí si hladí to krásné štěňátko za ušima, domácí mu hází pískací hračky, doma má krásný chundelatý mrňavý pelíšek. Je to všechno báječné. Ovšem majitel by si měl také zjistit, do jakých rozměrů a do jakého charakteru mu to krásné štěňátko vyroste.

No, ne všichni zřejmě umí číst, aby si kdekoliv dohledali, jak to asi může dopadnout. A tak z krásného štěňátka vyroste hnědá obluda, kterou nikdo nenaučil poslouchat naprosto žádné povely, příkazy, naprosto se jim výchova psa vymkla z rukou.

A když ještě ten majitel brání čest svého psa tím, že fyzicky napadá kolemjdoucí, protože někteří kolemjdoucí brání svoje děti před psem, který se vykloní přes plot a děsí je, tak to je pro mě naprosto nepochopitelné. A pokud ego majitele dosáhne takové výše, že je schopen napadnout seniorku, která prožívá stres jen z toho, že musí projít kolem plotu s visícím štěkajícím psem, no to je teda machr.

Čepici dolů před takovým chováním. Nedej bože, že majitel psa tajně za stromky odposlouchává cizí rozhovory a přes intenzivní velmi hlasité štěkání psa slyší každé páté slovo daného rozhovoru a je schopen z toho sesumírovat nějakou mě neznámou větu, kterou pak používá proti mně, no to je úplně mistr světa.

Nejvíc mi z toho vychází, že pes, který naprosto na nic nereaguje, povely naprosto neslyší, se vlastně dívá na svět anarchisticky a vlastně si ten život báječně a svobodně užívá. Nažrat dostane a nic ho netrápí.

Milý spoluobčané, buďte vděčni, že jezdíte auty a nemusíte chodit pěšky kolem plotu s převislým intenzivně hlasitě štěkajícím psem. Můžu potvrdit, že je to vysoce stresová situace a každému zvýší tlak natolik, že by měl mít prst na telefonu s předvolbou na rychlou záchranku.

A už vůbec se nesnažte vodit svého psa kolem plotu na procházku, na vlastní oči uvidíte rezonanci daného velmi starého vachrlatého plotu.

Velmi mi vadí, že člověk, který neumí vychovat psa, se brání fyzickým napadáním kolemjdoucích chodců, kteří mají tu smůlu, že někde prostě bydlí, jiná cesta kolem nevede a chodci jsou proto, že nejezdí autem. Fyzicky na ně sahá, ač to striktně odmítají, nutí je chodit do silnice pod projíždějící auta, prská na ně nadávky a jinak je osočuje. Copak mu nestačí, že už má zlého nevychovaného psa? Musí se tím ještě chlubit???

Doufám, že Boží mlýny melou opravdu poctivě a tuto záležitost semelou dostatečně důsledně.

                                                                                                                                             Apolena