Plzeňský kraj, resp. některé okresy, poctil svoji návštěvou v nedávných dnech sám prezident ČR Miloš Zeman.
Tuto skutečnost pravděpodobně zaznamenali i méně bystří jedinci. Je to dáno velkou medializací, kterou si samozřejmě taková významná návštěva v kraji zaslouží. Bohužel pozornosti celoplošných, ať už soukromých, nebo veřejnoprávních médií, unikla jedna zásadní událost. Ta se udála 9.2.2016 v odpoledních hodinách. Ve zmíněném období projížděla naší obcí kolona vládních vozidel za doprovodu Policie ČR. Zda byl v koloně směřující pravděpodobně do Blovic přepravován pan prezident, není vzhledem k časovým neurčitostem jisté. Jistá je pouze jedna věc. V k.ú. Nezvěstic došlo k narušení celistvosti kolony vládních vozidel! Ptáte se, jak je to možné, když každý krok i otočení hlavy státu je předem konzultováno s odborníky na místní, celostátní a celonárodní bezpečnost?
Co se konkrétně stalo? Do kolony vládních vozidel doprovázených vozy Policie ČR se „namontoval“ řidič malého traktoru japonského jména (traktor má japonské jméno, řidič má jméno německé)! Ten zcela neochvějně (alespoň dle očitých svědků) vjel se svým obřím strojem na hlavní silnici ve chvíli, kdy mohl na této komunikaci předpokládat přítomnost jiných dopravních prostředků.
Proč vlastně k narušení plynulosti vládního konvoje došlo? Byla to skutečně jen neopatrnost? Nebo šlo snad o něco jiného?