Pozornosti mnoha našich všímavých spoluobčanů jistě neunikla výstavba plotu kolem souřadnic 49.638070, 13.526455. Jelikož se nám vyjádření stavitelů plotu zatím nepodařilo získat, musíme být vděčni za dedukce našich spoluobčanů, kteří jsou podrobně obeznámeni se situací. Nebudeme dlouho chodit kolem horké kaše, rep. kolem plotu. Podle pana R.P. zde po dokončení všech prací bude moderní uprchlický tábor. Jelikož, na rozdíl od jiných, se pan R.P. docela rozpovídal, přinášíme vám celý rozhovor redaktora VT a pana R.P.:
VT: Dobrý den
R.P.: Dobrej
VT: Prosím vás, nevíte proč se zde staví ten plot?
R.P.: To je plot? Aha, já myslel, že to bude zeď. No, nejspíš tu bude uprchlickej tábor. Podívejte se do Německa, co jich tam mají. Nebude to dlouho trvat a nevejdou se jim tam. Tak je šoupnou k nám.
VT: To jako myslíte sem?
R.P.: Nemyslim, že prvotně sem. Prostě do republiky a tady už se nějak rozdělí. Na tohle (míněn plot, pozn. vyd.) určitě dostali dotaci vod EU.
VT: Podle čeho tak soudíte?
R.P.: To je přece každýmu jasný: místo blízko silnice, skoro v centru obce a přesto bez přímejch sousedů. Prostě ideální plac pro uprchlickej tábor.
VT: Kolik myslíte, že se sem uprchlíků vejde?
R.P.: Jo, tak to těžko říct. Vešlo by se jich sem určitě dost, řekněme 130 – 97 – i víc. Jenže tolik jich tu tolik určitě nebude.
VT: Kolik tak?
R.P.: Aby to nemohl z EU nikdo napadnout, tak tenhle prostor bude pro odhadem 15 uprchlíků.
VT: 15?! Není to málo?
R.P.: Není. Nezapomeňte, že musíte připočítat prostory pro mešitu, nemocnici, školu, školku, divadlo, kino, nějaký ten fást fůt a tak dál.
VT: ???
R.P.: No to nekoukejte! Uprchlíci nemůžou žít a přespávat jen tak, třeba tále pod mostem u potoka (míněno křížení silnice I/19 a potoka Bradava, pozn. vyd.). Musí mít k dispozici všechno, jinak by nám utekli zpátky.
VT: Proč se, podle vás, musí kolem uprchlického tábora stavět plot?
R.P.: No to je kvůli bezpečnosti. Bezpečnosti uprchlíků samozřejmě. Co jsem mluvil s lidma, co to tu dělají, tak dokonce se uvažuje o fuknci hlídače směrem dovnitř.
VT: ???
R.P.: Jako aby nikdo nelez k těm uprchlíkom. Aby se cítili v bezpečí.
VT: Nebude na to třeba nějakého hlídače?
R.P.: No jasně! Myslím, že tále soused už si podal přihlášku. Taky prej hledají učitele, doktory, kuchaře, údržbáře a ještě nějaký další. Dohro skoro 40 lidí.
VT: Počkejte, to jako na 15 uprchlíků bude třeba 40 kusů personálu?
R.P.: Ano. Aspoň to sníží nezaměstnanost.
VT: To ano, máte pravdu. Díky za rozhovor
R.P.: Nemáte zač.