O problémech globálních změn klimatu bylo popsáno již mnoho kilogramů papíru, stráveno mnoho hodin psaní na počítači, potištěno mnoho metrů čtverečních protestních billboardů, atd…
Všechny tyto činnosti ale ve svém důsledku globálně mění klima (př.: je nutná elektrické energie k napsání článku na web, energie potřebná pro výrobu papíru, …)
VVÚMKZ (Vartecký Výzkumný Ústav Místních Klimatických Změn) nedávno přinesl vskutku neobvyklou studii. Podle ní za neobvykle teplý průběh zimy v naší obci nemůže globální oteplování, ale zastavení činnosti restaurace Bon.
Podle veřejně dostupných zdrojů je totiž budova restaurace Bon v enegetické třídě „G“ – mimořádně nehospodárná (není řádná izolace, budova i okolí se tak navzájem ovlivňují cca 7x více než objekty zařazené do třídy A). Znamená to tedy, že vypnutím chladících zařízení v této restauraci, potřebných k udržení uspokojivé teploty podávaných nápojů, velice pravděpodobě oteplilo klima v naší obci!
Doufejme, že se v dohledné době najde někdo, kdo bude investovat do Bonu a příští vánoce (2016) tak tím pádem nebudou vyloženě jarní.