Někdy od začátku září v obci probíhají dvě velké na sobě nezávislé stavby. Bohužel jedna z nich (rekonstrukce silnice I/19) neprobíhá pravděpodobně úplně podle představ. Druhá je o něco rychlejší, veselejší a hlavně je postup vidět daleko rychlejc, než u stavby druhé.

Přišlo to jako blesk z nebe. Prostě zmizely. Jednou jsem takhle šel do kostela a najednou vidím, že nevidím schody, ale díru až k protinožcům. Dobře, možná trochu menší, ale byla tam. Postup prací úplně podrobně popisovat nebudu, páč jsem ho celý nesledoval. Nicméně to vypadá, že plánovaný termín (31.10.2022 (pozn. red.)) bude splněn na výbornou. Každopádně pro mě/nás nejzajímavější věc přišla v úterý 18. října. To totiž v plánu práce bylo usazování nového zábradlí. Tohoto úkolu se zhostili pánové Brůhové z Milínova. A jelikož k provedení tohoto náročného úkolu bylo zapotřebí elektrické energie, byl použit nejbližší zdroj, a to je kostel (přesněji zásuvka na 220V umístěná v kostele). V 15:30 jsem přišel odemknout a zapojit drát do zásuvky a chlapci se chopili práce. Společně se mnou dorazil i náš kostelník pan Ladislav Hach, kterému by měl být obecní úřad vděčný, protože se na celé odpoledne zhostil nejdůležitějšího úkolu – a to stavbyvedoucího.

Všechno by šlo podle plánu, kdyby… přibližně v 16:12 SELČ nepřišel obrovský liják, který všechny zahnal do úkrytu. Chlapci makáčí se schovali do svého auta a my s panem Hachem, jakožto dozor, do kostela. Pršelo tak silně, že dokonce okap na kostele nestačil – v jednom místě teče pořád kvůli proreznutí a opodál taky, protože odtok je zacpaný holubím hnízdem. Když cca po 30 minutách přešel největší déšť, pokračovalo se v práci, kterou se do 18:13 místního času podařilo dokončit.

Schody budou, jak jsem již zmínil, dokončeny 31.10.2022. Ovšem, jestli se po nich jen tak projdem, to nevíme. Po nich totiž bude pokračovat obnova cesty ke kostelu.