Není to tak dávno, co jsme a areálu UVN (Umělé Vodní Nádrže – dříve Koupál či Lázně) oslavili konec války. Všechno celkem vyšlo, samozřejmě až na drobnou májovku, která vyšla přesně do bojové ukázky. Ale větru dešti neporučíme.

Co ale příliš nevyšlo (velice mírně napsáno) byla „rychlost“ obsluhy v prodejním okénku občerstvovny. Provozovatel značne podcenil možnou návštěvnost. Ta v kombinaci s EETčkem a dalšími faktory (například nedostatek personálu) měla za následek frontu. A nebyla to fronta ledajaká! Byla dlouhá, klikatá a neúnosně pomalá. Ještě štěstí, že muzikanti měli přednost, jinak by si návštěvníci moc písniček neposlechli.

Ale přetrpěli jsme to. Provozovatel si jistě vzal ponaučení a na další akci již bude perfektně připraven.

Nebyl.

Další akce – Extra Band Revival – a historie se opakovala. Pravda, s malinkými zmněnamy k lepšímu. Například pivo se prodávalo na dvou místech. Dokonce i klobásy měly svoje stanoviště – celkem „pěkně“ situované mezi výčepní okénka s nutností nejprve u jednoho z nich zaplatit a pak si vyzvednout poživatinu. Suma sumárum – fronty byly chvílemi i tři, rychlost posunu v nich záležela na tom, zda okénko ucpala parta lampujících, což se na těchto akcích stává poměrně často (jde to vyřešit extra stanovištěm s lampami). Sortimen nijak nepřekvapil. Přepvapilo spíše jeho množství, kdy zhruba hodinu před začátkem zábavy prostě došlo víno (když nepočítáme krabicák). A obsluha? Kapitola sama pro sebe. Pro ilustraci stačí, že k součtu cen malého a velkého piva bylo třeba použít kalkulačky (23+36). K tomu tradiční EET a obrázek je na světě.

S politováním musíme říci, že provozovatel se zatím příliš nevytáhl. Situaci budeme i nadále monitorovat nejen na velkých akcích, ale i v běžném provozu.

Na zdraví!